Beseda pro rodiče na téma: „Děti a rizika sociálních sítí“

Termín: 24. 4. v 17 hodin v ZŠ Vodičkova
Lektor: Bc. Roman Máca
Roman Máca se zabývá problematikou uživatelské bezpečnosti, a to zejména problematikou sociálních sítí, kde je i kyberšikana bohužel častým jevem. Dále se věnuje realizaci seminářů pro školy a další organizace pracující s mládeží. Často přispívá na konferencích a je autorem odborných publikací a článků.
Internet a sociální sítě mohou být nejen dobrým sluhou, ale i zlým pánem. Zejména děti a mládež jsou v tomto prostředí zranitelnou skupinou a mohou se setkat s jevy jako je kyberšikana, kyberstalking a sexting. Přes internet se rovněž mohou seznámit s někým, kdo pro ně může být i nebezpečný. Do virtuálního prostředí mladí vkládají stále větší kus svého já. Také vzniká znalostní propast mezi rodiči a jejich potomky, kdy dochází k vzájemnému nepochopení. Rizika virtuálního světa existují a mohou se podepsat na budoucím vývoje dítěte. Na besedě se dozvíte více o chování mladých na internetu a sociálních sítích, o konkrétních hrozbách a jak jim předcházet.
Pro zaregistrování účasti se obracejte na Ing. Martinu Mládkovou z oddělení školství, email: martina.mladkova@praha1.cz, tel: 221 097 216.