Místopisná hra Máme rádi Prahu 1

Organizátor projektu: Městská část Praha 1 zastoupena paní radní Špačkovou
MŠ Hellichova 13, Praha 1, 118 00
Koordinátor za MŠ Hellichova: Mgr. Alena Musilová

Cíl projektu: seznámit děti s historicko-kulturními památkami na Praze 1 (vzbudit v dětech zájem o své okolí – vnímat jeho bohatství, tradici a historii + podporovat tvořivost dětí).

Obsah projektu: Každá škola si volí sama.
MŠ Hellichova – seznámení s bezprostředním okolím školky (byl vypracován návrh tematických procházek do okolí + popis a historie objektu, co kde můžou třídy s dětmi navštívit).

Datum realizace v MŠ Hellichova: říjen – listopad 2017

Počet tříd v MŠ Hellichova: 4 (každá třída má cca 25 dětí)

Zapojení rodičů do MAP:

Budeme navazovat především na Josefa Vojtěcha Hellicha, po kterém je pojmenována ulice, kde stojí naše školka a který proslul především jako výtvarník.

Rodiče pomocí výtvarného materiálu vytvoří nějaký výtvarný artefakt na téma „Petřínská rozhledna“. Způsob a materiál je zcela na volbě rodičů. Rodiče mohou tvořit společně s dětmi.

Rodiče mohou nosit své výtvory od 2.102017 do 3. 11. 2017. Všechny výtvory budou vystaveny v prostorách školky s názvem projektu (PROJEKT MÁME RÁDI PRAHU 1).

Z těchto děl se vyberou ty nejlepší, které budou zastupovat naší MŠ v Malostranské Besedě (leden 2018, prezentace projektu).

Pozvání garantů na průběh realizace projektu:

V průběhu listopadu 2017 budou pozváni zástupci garantů místopisné hry na prezentaci projektu v MŠ Hellichova.

Veřejná prezentace projektu MŠ Hellichova:
Na web MŠ bude umístěna stručná prezentace projektu + zapojení jednotlivých tříd + na web školky (rajče) bude umisťována fotodokumentace průběhu projektu.

Finální prezentace projektu:

V lednu 2018 se uskuteční prezentace projektu v Malostranské besedě (konkrétní termín bude upřesněn). Tato prezentace bude veřejně přístupná.

Propojení projektu s ŠVP s TVP

1. +2. třída – Krteček (Večerníček) pouští draka – „Co všechno drak vidí“

3. +4. třída – Praha moje město „Poznáváme Prahu 1“

Každá třída
– Bude vytvářet fotodokumentaci z průběhu tvoření (umístí na webové stránky školy – rajče)
– Vytvoří nástěnku s názvem (PROJEKT MÁME RÁDI PRAHU 1)
– Část vánoční besídky (blok) pro rodiče věnovaný tomuto projektu – básničky, písničky, dramatizace apod.

Zapojení kroužků do projektu
– lze v rámci kroužků nabízených v MŠ Hellichova spojit obsah vzdělávací činnosti s projektem