Informace pro nově přijaté děti – poprvé do školky

Příchod do školy nejpozději do 8.30 v 9.00 odchází děti do jídelny na svačinu.
Adaptace dětí na školku je bez rodičů
4.9. a 5.9. pobyt ve školce pouze do 10.30 po této době vyzvedávají rodiče
6.9. – 15.9. pobyt ve školce do 12.30 po této době vyzvedávají rodiče
Od 16.9. celodenní pobyt ve školce dle dohody rodičů
Co dítě potřebuje do MŠ:
 vhodné, pohodlné oblečení do třídy (tepláčky, kalhoty, tričko apod.), spodní prádlo, ponožky
 bačkůrky (uzavřené), ne pantofle
 náhradní oblečení – vložíte do sáčku v šatně označeného značkou Vašeho dítěte. Stačí spodní prádlo, ponožky či punčocháče, triko.
 pyžamo, pokud dítě v MŠ odpočívá (1x týdně – vždy v pátek si nosí děti na vyprání domů)
 je vhodné všechny věci podepsat
Chcete – li umožnit svému dítěti, aby v mateřské škole snadno zvládlo své odloučení od rodiny, aby bylo úspěšné a přijímané v kolektivu, veďte Vaše dítě k samostatnosti.
Zejména při :
 Používání WC ( stahování a natahování oblečení )
 Umývání rukou ( vyhrnování rukávů, obsluha vody )
 Obouvání a zouvání bačkor a bot
 Oblékání a svlékání oblečení ( na vycházky, spaní )
 Správné používání kapesníku a jeho každodenní nošení u sebe
 Přiměřené stolování ( používání lžíce, předškoláci příboru, hrnečku i skleničky – umět uchopit oběma rukama, pití bez saviček a brček )
Oznámení nepřítomnosti dítěte – zákonný zástupce omlouvá dítě na tentýž den do 8,00 hodin, a to osobně, telefonicky . Na následující dny omlouvá dítě kdykoli v průběhu dne.
Zákonní zástupci v době určené pro příchod dětí do MŠ předávají dítě pedagogickému pracovníkovi mateřské školy ve třídě.
Zákonní zástupci dítěte mohou pověřit jinou osobu pro jeho přebírání a předávání při vzdělávání v mateřské škole, kterou zapíší do Zmocnění. Bez písemného pověření učitelky nevydají dítě nikomu jinému, než zákonnému zástupci dítěte
Těšíme se na Vás !